Ústředí NASA přechází na úsporné LED osvětlení

Ústředí amerického národního úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA), sídlící v pronajaté budově ve Washingtonu, D.C. bylo vybaveno úspornými LED náhradami zářivek CR série od společnosti Cree.

Majitel budovy Piedmont Office Realty Trust se rozhodl budovu osadit 1300 LED zdroji Cree CR22 s účinností až 100 lm/W, od kterých očekává úsporu energie o zhruba 52% oproti předchozím zářivkovým svítidlům T8. Přechod na úspornou a vysoce výkonnou technologii (světelný tok až 3200 lumenů) je součástí renovace vedoucí k maximální energetické úspoře na ploše zařízení o rozloze 183 000 m².

Dle vyjádření Tony Robertse hlavního inženýra společnosti Piedmont Office Realty Trust, bylo původním záměrem nahradit současné osvětlení zářivkami T5, ovšem po testování LED osvětlení Cree CR22 dospěla společnost k závěru, že tato varianta bude nejoptimálnější. Dle dodatku Robertse žádný jiný výrobce nenabízí součinnost výkonu, ceny a účinnosti v takovém poměru, kterou společnost požadovala.

Nová technologie dosahuje životnosti více jak 50 000 hodin, což je až dvakrát déle ve srovnání s lineárními zářivkami. LED svítidla Cree disponují navíc stmívatelnou technologií Lutron® EcoSystem®, která umožňuje regulovat intenzitu jasu na každém zařízení. Dokáže tak prodloužit životnost a navodit ideální světelné podmínky dle aktuální potřeby pracovníků NASA. Ke kompletní přeměně bude nutné osadit budovu dalšími 5200 kusy CR22.

Zdroj: led-professional.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (6 hlasováno, průměr: 4.83)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck