Toronto má první pouliční lampy s LED

peta | LED osvětlení | 9.5.2007

LED pouliční lampy v TorontuVýstaviště v Torontu (Ontario, Kanada) představilo od roku 1904, kdy bylo otevřeno, mnoho nových technologií. Nyní hostí i ukázkovou instalaci pouličních lamp používajících LED.

Každá z torontských šestnácti lamp obsahuje 117 1W LED od firmy Nichia, které vydávají podobnou intenzitu osvětlení jako konvenční pouliční osvětlení jen lépe směrového a v trochu více studenější, modřejší barvě. V absolutním čísle lampa dává světelný tok 4700 lumenů. Spotřeba jedné LED lampy je 146W oproti předchozím 314W u vysokotlakých sodíkových výbojek.

Toronto ročně utratí 11 miliónů CAD za provoz 160.000 pouličních lamp. Kdyby je všechny nahradilo LED lampami, provozní náklady by klesly na polovinu. Problémem zůstavají investiční náklady, které pro jednu LED lampu činí zhruba 1200 CAD (cca 23.000 Kč), nicméně i přes ně dává tento způsob osvětlení ekonomický smysl v delším časovém horizontu.

Pilotní projekt LED pouličních lamp poběží v Torontu rok, po jeho vyhodnocení se rozhodne zda se spolupráce s dodavatelem firmou Leotek rozšíří dále.

Zdroj: Torontoist.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (3 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck