Taiwanská vláda plánuje dotovat LED osvětlení

Tomáš | LED osvětlení,Osvětlení | 11.10.2012

Ostrovní stát Taiwan vytvořil plán na finanční podporu LED osvětlení, který by měl v konečném důsledku snížit jejich cenu pro spotřebitele. Od tohoto počinu si Taiwanská vláda a hlavně výrobci LED světel slibují vítanou stimulaci prodeje a také tržní ekonomiky.

Úředníci Taiwanské vlády již koncem září oficiálně vyhlásili záměr odstartovat program finanční podpory na LED osvětlení. Ministerstvo hospodářství se nechalo slyšet, že podpora bude pravděpodobně dosahovat výše 200 NT$ (zhruba  130Kč) za jednu vyrobenou lampu. Domácnosti budou moci o dotaci žádat maximálně na 5 -10 světel. Běžná cena LED náhrady žárovky se na Taiwanu pohybuje okolo 400-500NT$ (260- 300 Kč), tedy nová dotace by mohla pořízení lampy zlevnit téměř až na polovinu její původní ceny.

Ministr hospodářství Shih Yen-shiang dodal, že dotační program na podporu domácí spotřeby LED technologií by měl odstartovat  již tento měsíc. Na jeho podporu byla vyčleněna přibližně 1 miliarda taiwanských dolarů, tedy asi 605 800 000 Kč.

Plánovaná podpora prodeje nebude mít jen pozitivní dopad na podporu firem, které již dnes od plánované dotace očekávají růst svých akcií a upevnění postavení na trhu, ale také na spotřebu elektrické energie, která by se měla díky úspornosti LED žárovek snižovat.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck