Švédské město osvětluje hřiště pomocí LED

Tomáš | LED osvětlení,Osvětlení | 16.6.2015

Švédské město Uppsala nalezlo cestu jak zlepšit dětské psychické i fyzické zdraví, během potemnělých zimních dnů. K vyvolání zvýšené aktivity má dopomoci LED osvětlení instalované na dětské hřiště.

Město nainstalovalo nastavitelné venkovní LED osvětlení od společnosti Philips na hřiště nesoucí označení Giraffe park (žirafí park). Díky této inovaci si děti na hřišti hrály o celých 37% delší dobu. Tyto děti rovněž omezily čas strávený před televizními obrazovkami o 15% a také strávily více času se svými rodiči.

Prodloužení venkovní aktivity u dětí vede, dle výzkumu společnosti Philips, k lepšímu spánkovému režimu a také vyšší chuti k jídlu. Zvýšení sportovní aktivity, dokáže předcházet stále rostoucímu podílu dětské obezity, depresí a rovněž podněcuje lepší koncentraci k učení a dalším mozkovým aktivitám.

Dle vyjádření místníchrodičů, je tato iniciativa vítána, protože dlouhé zimní období bez nedostatku světla, demotivuje děti k jakýmkoliv venkovním aktivitám.

Společnost Philips na instalaci osvětlení spolupracovala s inženýrskou společností a místními mateřskými školami. Celý systém je vybaven systémem CityTouch pro snadnou ovladatelnost intenzity a tónu osvětlení.

Zdroj: luxreview.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck