Stater Bros přecházi na LED osvětlení

Tomáš | LED osvětlení,Osvětlení | 24.7.2013

Největší síť soukromých supermarketů v jižní Kalifornii, společnost Stater Bros, se rozhodla pro kompletní LED světelnou revitalizaci svých chladících zařízení, díky čemuž by měla ročně ušetřit až stovky tisíc dolarů na nižších nákladech na provoz a údržbu.

Nové osvětlení bylo zakoupeno od společnosti GE lighting, která se zavázala dodat nové zapuštěné LED osvětlení do 166 obchodů zahrnující 15000 mrazírenských dveří. Stater Bros po konzultaci s výrobcem vybral jako náhradu současného osvětlení zapuštěné LED světelné zdroje se spotřebou 14W.

Úspory vzniklé přeměnou osvětlení by mohly dosáhnout výše až 570 000 dolarů (11 400 000 Kč), jen na nákladech na provoz společnost odhaduje úsporu více jak 10 miliónů Kč ročně, díky jednoduchým počtům, kdy se celková spotřebovaná energie sníží o 28 444 kWh/sklad ročně při 17 hodinovém provozu a ceně elektřiny 0,11 dolarů/kWh. Zbylou část asi 60 000 dolarů činí snížení nákladů na údržbu vlivem dlouhé trvanlivosti LED zařízení. Mimo to společnost očekává také další snížení nákladů na provoz chladícího zařízení, které díky chladnějšímu LED osvětlení nebude muset tak často aktivovat namražovací cykly.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (3 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck