Sharp představuje nové LED žárovky pro použití v domácnosti

jirik | LED osvětlení | 15.6.2009

led žárovky SharpJaponská společnost Sharp představila devět typů nových LED náhrad klasických žárovek. Nové LED “žárovky” mají tvar i velikost podobnou klasickým žárovkám. Jednotlivé modely se liší světelným tokem, odstínem světla a dalšími vlastnostmi.

Funkcemi doslova překypuje model DL-L60AV, který umožňuje nastavení barevné teploty světla v rozsahu 2800K – 5000K (od teplého odstínu světla jako z klasické žárovky po studenou denní bílou) i nastavitelná LED žárovkynastavení světelného výkonu. Odstín světla i výkon se nastavují pomocí dálkového ovládání.

Úroveň osvětlení si tak můžete přizpůsobit aktuální náladě či denní době. Maximální spotřeba tohoto modelu je 8,2W a světelný tok dosahuje hodnoty 450 lumenů při nastavení odstínu na studený a 300 lumenů při nastavení na teplý odstín. Účinnost je tak podobná kompaktním zářivkám.

modely led žárovek sharpDélka této “žárovky” činí  11,4 centimetru a průměr v nejširším místě je 6 centimetrů. Váha je 170 gramů.

Stejné rozměry má i model DL-L601N, která sice nemá nastavování výkonu ani odstínu, ale disponuje světelným tokem 560 lumenů při spotřebě 7,5W a barevné teplotě 5000K. Účinnost tak činí velmi slušných 74,6 lm/W. Životnost má dosahovat 40 000 hodin.

Vzhledem k tomu, že tyto světelné zdroje jsou určené pro japonský trh, používají napájení 100VAC. V Japonsku mají být dostupné od 15.července, cenu zatím výrobce nezveřejnil.

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (11 hlasováno, průměr: 4.55)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck