Shanghai hodlá omezit jas reklamních LED panelů

marek | LED osvětlení | 9.9.2011

O městech se říká, že neznají tmu. Množství pouličního osvětlení a domácího osvětlení nyní velmi výrazně a mnohdy nepříjemně doplňují ve velkoměstech i reklamní LED tabule. Jelikož si řidiči v čínské Šanghaji stěžovali na rušivý dopad reklam na jejich pozornost při řízení, rozhodli se politici v Šanghaji přijmout vyhlášku, která má regulovat množství světelného smogu a stanovit maximální povolené hodnoty jasu LED reklam.

Podobná regulační vyhláška na osvětlení již v Šanghaji platí od roku 2004, ovšem v té ještě nejsou zahrnuty LED billboardy. Li Shuzi z Šanghajského výzkumného centra proto od roku 2008 měří hodnoty, které vyzařují již instalované LED tabule a na jejich základě v nejbližší době město představí konkrétní povolené hodnoty. V Šanghaji je dosud instalováno více jak 1 000 LED reklamních tabulí, z nichž se celá stovka nachází v jedné ulici – Huaihai Road.

Argumenty pro vyhlášku přidávají i doktoři. Ti tvrdí, že vysoký jas LED billboardů a jejich dlouhodobé sledování může dokonce lidem nepříjemně poškodit zrak. Odhaduje se proto, že novou regulační vyhláškou bude dosavadní hodnota jasu snížena v noci až o dvě třetiny.

Podobné regulace již platí i v některých dalších městech. Příkladem za všechny budiž Peking, kde podobné nařízení platí již od roku 2008 a stanovuje hodnotu jasu LED billboardů podle intenzity okolního osvětlení.

Zdroj: shanghaidaily.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 4.80)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck