Rok 2015 je rokem světla

Tomáš | LED osvětlení,Osvětlení | 21.1.2015

Celosvětová iniciativa vědeckých a vzdělávacích institucí, Unesca, dalších technologických platforem a komerčních subjektů, vyhlásila na loňském valném shromáždění Organizace spojených národů rok 2015 za Mezinárodní rok světla a technologií založených na světle. Cílem tohoto počinu je připomenout občanům celého světa významnost světla a optických technologií v jejich každodenním životě. Tuto iniciativu budou připomínat nejrůznější akce plánované v průběhu celého roku 2015, které budou sdružovat a vzdělávat nejen „světelné fandy“ po celém světě, ČR nevyjímaje.

Rok 2015 byl vybrán záměrně, jelikož číslovka 5 propojuje hned několik významných fyziků a vynálezců spojených s osvětlovací technologií. Například 1915 – Albert Einstein a obecná relativita – světlo v prostoru a čase, 1965 –   Charles Kuen Kao a technologie optických vláken, 1815 – Augustin Fresnel – vlnová povaha světla nebo 1015 – Ibn Al Haytham a jeho Kniha optiky, atd.

Fanoušci a nadšenci v České republice se mohou těšit hned na několik velmi zajímavých akcí. Za zmínku stojí například právě probíhající veřejná výstava Světélkování, konaná na UK v Praze. Březen bude patřit brněnskému veletrhu Ampér, doprovázený mnoha zajímavými odbornými přednáškami. Měsíc duben potěší všechny fanoušky polovodičové technologie, v Praze bude probíhat Mezinárodní konference o polovodičových materiálech a optice. Technické Muzeum v Praze se v měsíci listopadu zase stane hostitelem rozsáhlé výstavy nesoucí název “Od plamene k LED“, zaměřené na evoluci osvětlovací technologie.

Přehled všech akcí a podrobnější informace o Roku světla, lze dohledat na českých oficiálních stránkách.

Zdroj: www.roksvetla.cz

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (8 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck