Rio připravuje osvětlení na olympijské hry

Tomáš | LED osvětlení,Osvětlení | 21.7.2016

Společnost Philips, globální lídr v osvětlovacích technologiích, oznámila přechod na LED osvětlení u 4 významných veřejných míst v Rio de Janeiro, v rámci projektu zlepšení infrastruktury před blížícími se letními Olympijskými hrami.

Pořadatelé očekávají, že během her přijede do Ria na půl miliónu návštěvníků z celého světa. Projekt nového osvětlení se týká tří hlavních lokací: Porto Maravilha, Arco Metropolitano a dálnice Elevado do Joá, které budou osvětleny vysoce efektivními LED svítidly. Oblíbené Museu do Amanhã (Muzeum zítřka) zase návštěvníkům nabídne unikátní světelný a zvukový zážitek, kombinující dynamické barevné LED a doprovodnou hudbu.

Přístavní region, nesoucí název Porto Maravilha, byl osazen 750 Philips GreenVision Xceed LED, které ušetří zhruba 50% nákladu proti běžným svítidlům. Mimo to se renovace týká také dvou tunelů, řidičům tak bezpečné světlo zajistí speciální LED svítidlo do tunelů – Philips LED Tunnel BWP350. Nový systém svítidel disponuje řídícím systémem, Philips CityTouch, kterým lze kontrolovat a regulovat chod svítidel, popřípadě efektivně řídit jejich potřebnou údržbu.

Oblast Arco Metropolitano se dočkala na 4360 LED svítidel Philips GreenVision Xceed LED, které jsou navíc vybaveny solárním panelem, který ve slunných dnech poskytuje elektrickou energii do sítě a tím minimalizuje náklady na osvětlení. Na tomto doplňku spolupracovala společnost Philips s japonským výrobcem solárních systémů Kyocera Solar.

Dálniční lokace Elevado do Joá byla osazena na 986 tunelovými svítidly LED FlowBase a na 369 LED Green Vision Xceed, které poskytnou barevně stále, rovnoměrné a vysoce úsporné osvětlení významného dálničního koridoru.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck