Ovlivňuje typ osvětlení kvalitu rajčat?

Tomáš | LED osvětlení,Osvětlení,Věda | 10.1.2016

K uspokojení rostoucí zákaznické poptávky po kvalitních lokálních rajčatech, musejí pěstitelé spoléhat na dodatečné osvětlení, které zajistí úrodu i mimo sezónu. Moderní pěstitelé hledají úspornou a efektivní technologii, jakožto náhradu zastaralých vysokotlakých sodíkových lamp (HPS) v jejich sklenících.

Nedávno zveřejněná studie tří významných vědců z univerzity Purdue, Michael Dzakovich, Celina Gómez a Cary Mitchella, zkoumala vliv LED technologie na růst a kvalitu rajčat. Dle jejich vyjádření existuje silný zájem pro použití LED technologie pro povzbuzení fotochemické reakce u skleníkových rostlin.

Výzkum se zaměřil na tři roviny osvětlení plodin, buď s přírodním světlem, přírodním osvětlením v kombinaci s umělým a čistě umělým osvětlením. Kombinované osvětlení bylo rozděleno na HID osvětlení a LED osvětlení. Výzkumníci v průběhu růstu zaznamenávali informace o titrovatelné kyselosti, elektrické vodivosti, barevnosti rostlin, atd. Studie rovněž zahrnovala testovaní kvality rajčat – barva, chuť, sladkost, aroma, kyselost a mnoho dalších důležitých rysů, kterých si zákazník všímá.

A výsledek? Provedený výzkum nezaznamenal téměř žádný rozdíl mezi použitými osvětlovacími technologiemi, tedy mezi LED, HID a přírodním osvětlením. To ve finále může znamenat velmi pozitivní zprávu pro rajčatové pěstitele, kteří díky revoluční LED technologii mohou ušetřit nezanedbatelnou část peněz při stejném pěstitelském efektu.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (7 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck