Nové Skotsko přijalo zákon o LED osvětlení

Tomáš | LED osvětlení,Osvětlení | 24.9.2012

Nejvýchodnější provincie Kanady, Nové Skotsko, přijalo zákon, který vyžaduje převést veškeré pouliční osvětlení na LED technologii.

Tento počin učinilo Nové Skotsko zřejmě jako jedno z prvních samostatně správních území na světě. Úplný přechod na LED osvětlení by měl být dokončen do začátku roku 2023. Podle slov ministra pro energetiku, Charlie Parkra, nový zákon ušetří milióny dolarů vydaných až za dvojnásobnou spotřebu, kterou vyžaduje současná koncepce osvětlení. Mimo to nová LED technologie zlepší životní prostředí a zároveň sníží uhlíkovou stopu.

Nové Skotsko má podle odhadů až 120 000 pouličních světel. Podle nově přijatého zákona musí společnost, Nova Scotia Power, které spravuje soustavu pouličních světel, provést přeměnu do prosince 2019, zatímco vesnice mají čas do 31. prosince 2022, kdy by měla být dokončena výměna kompletní sítě pouličního osvětlení.

První plány na převedení pouliční osvětlovací sítě se objevily před rokem a půl, zde prvotní odhady mluvily o úspoře až 18 miliónů dolarů ročně a nákladech na výstavbu pohybujících se okolo 100 miliónů dolarů. Ovšem současné odhady ohledně úspory energie jsou podstatně střízlivější. Odhaduje se, že přechod na LED osvětlení pomůže ušetřit okolo 5 miliónů dolarů ročně.

Závěrem ministr energetiky Parkr dodal, že již mnoho obcí na LED technologie přešlo a tento počin si hlavně pro nízké provozní náklady pochvalují, tedy se jedná o logický krok využití moderních technologií ve prospěch společnosti.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 4.20)
Loading...

2 komentáře »

  1. Možná tomu tak přesně nerozumím, ale o kolik % jsou LED světla se stejnou svítivostí úspornější než ty pouliční lampy, co jsou v ČR instalované a o kolik % jsou dražší. Jaká je tedy návratnost výměny?
    Díky za info a podrobné vysvětlení.

    Comment by Jirka — 27.9.2012 @ 10:16

  2. Podrobná analýza není účelem tohoto článku. Přišlo nám to zajímavé hlavně kvůli uzákonění přechodu na LED, to se může jistě zdát jako poměrně neobvyklé opatření. Výhody a nevýhody různých řešení a argumenty zastánců i odpůrců si můžete přečíst například zde (včetně plodné diskuse). http://www.ledmania.cz/led-techinfo/verejne-osvetleni-neni-led-jako-led

    Comment by jirik — 1.10.2012 @ 21:01

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck