Nové Mexiko přechází na pokrokovou technologii

Tomáš | LED osvětlení,Osvětlení | 20.5.2016

V roce 2015 se město Albuquerque, ležící v Novém Mexiku, rozhodlo pro radikální změnu pouličního osvětlení. Hlavní důraz byl kladen na nízkou provozní náročnost a také menší náklady na pravidelnou údržbu.

Po zhodnocení všech nabídek, byla vybrána vítězná společnost Citelum Group, která přišla s plánem na transformaci 19000 pouličních lamp na pokrokovou LED technologii. Dle vyjádření starosty města, Richard J. Berry, tato transformace ušetří miliony dolarů ročně a rovněž zařadí město Albuquerque mezi pokroková města USA.

V současné době město platí paušální poplatek za elektřinu pro pouliční lampy. Přechod na novou technologii znamená pro město rovněž změnu v systému vyúčtování, kdy se bude platit za skutečně spotřebovanou energii soustavy. Osvětlení rovněž bude vyladěno dle potřeb města, frekventovanější místa budou více osvětlena a v ostatních místech bude sníženo zbytečné přesvětlení.

Další významným posunem bude možnost sledování reálných dat o světelné soustavě, což umožní rychlejší nalezení nefunkčních světel bez nutnosti neefektivního denního svícení. Společnost Citelum už na podobném projektu spolupracuje s dalšími významnými městy, jako například Paříž, Copenhagen, atd. celkem má pod svoji správou více jak 2,5 milionů světel po celém světě.

Celková transformace je rozdělena na 4 fáze s dobou trvání okolo 2 let. Na osvětlovací soustavu město nyní vyhrazuje cca 5,5 mil USD (132  mil. Kč) ročně. Plán na realizaci úsporné technologie počítá s ročními náklady okolo 1 mil USD (24 mil. Kč).

Zdroj: ledinside.com

 

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck