Nové LED stožáry podél dálnice v Maine

Tomáš | LED osvětlení,Osvětlení | 19.7.2013

Odbor dopravy v americkém státě Maine se rozhodl pro instalaci výkonného LED osvětlení podél dálnice označené Interstate 295. Nové osvětlení by mělo přispět ke zlepšení bezpečnosti řidičů a také významně snížit náklady na provoz, které byly hlavním důvodem vzhledem k vysoké finanční náročnosti současného osvětlení.

Odbor dopravy rozhodl nové světelné stožáry osadit LED svítidly Holophane HMAO a to hlavně z důvodu rovnoměrnosti rozložení vyzařovaného bílého světla a také lepší světelné výkonnosti ve srovnání s předchozí osvětlovací technologií.

HMAO LED mají příkon pouze 290W a vyzařují širokospektrální světlo o teplotě chromatičnosti 5000 K. Výrobce slibuje až 100 000 hodin bezúdržbové činnosti a lepší světelné podmínky pro řidiče. Díky použití více nezávislých řídících jednotek, nedojde při selhání jednoho komponentu ke kompletnímu zhasnutí světla.

Dle vyjádření Rona Cota, dozorce elektrické sítě v odboru dopravy státu Maine, HMAO LED nabízejí dlouhou životnost a téměř neuvěřitelnou kvalitu světla v kombinaci s rozumnou návratnosti pořizovací investice.

Podle analýzy energetických nákladů, na provoz jednoho LED stožáru při plném celonočním provozu, připadají náklady asi 66 dolarů (asi 1320 Kč), což je v porovnání s předchozí technologií o téměř 133 dolarů (2660 Kč) méně, s tím že původní svítidla byla po část noci vypnutá. Celkové úspory po dobu 10 let provozu by měly dosáhnout zhruba 1,35 mil dolarů (asi 27 mil. Kč).

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (3 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck