Náhrady žárovek Philips Master LED

jirik | LED osvětlení | 16.3.2009

LED žárovka philipsSpolečnost Philips uvedla na trh nové 7W světelné zdroje Philips Master LED, které mohou ušetřit až 80% elektrické energie proti běžným žárovkám.

Jako světelný zdroj jsou v Master LED použity výkonné světelné diody Luxeon Rebel. Dostupné jsou varianty v teplém odstínu imitujícím žárovku s teplotou chromatičnosti 3100K a v odstínu bližším dennímu světlu s teplotou chromatičnosti 4200K.

LED žárovky philipsMaster LED se dodávají v provedení s paticí E27, GU10 i NR63. Úhel vyzařování je možné zvolit směrový 25 nebo 40 stupňů, v provedení s polokulovým difuzérem je úhel vyzařování téměř 180 stupňů.

Dle výrobce mohou zdroje Master LED sloužit jako náhrada klasických žárovek s příkonem až 40W a nebo jako náhrada LED zarovky philipskompaktních úsporných zářivek s příkonem 9W. Relativně vysoká cena (990 kč bez DPH) je kompenzována dlouhou životností až 45000 hodin provozu.

Předpokládané použití je v prostorech s nepřetržitým provozem, jako jsou hotelové chodby a schodiště, výlohy obchodů, kancelářské budovy a podobně. V takovýchto podmínkách může být návratnost pořizovacích nákladů menší než jeden rok.

Zdroj: Philips.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (9 hlasováno, průměr: 3.56)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck