Los Angeles zavádí pouliční osvětlení kontrolované mobilními systémy

Tomáš | LED osvětlení,Osvětlení | 30.4.2015

Společnost Philips Royal představila novou chytrou pouliční sít “Philips management system” v Los Angeles. Systém je založen na využití mobilních a cloudových systémů, které dohromady vytváří plně kontrolovanou síť pouličního osvětlení. Nový systém posvěcený úřady města představuje budoucnost osvětlení veřejných prostranství, založených na kvalitním osvětlení poskytující maximální ekonomickou úsporu a důraz na bezpečnost obyvatel.

Celý systém je založen na vzdálené správě a monitoringu pomocí bezdrátového spojení s každým jednotlivým svítidlem. Technicky je bezdrátové spojení řešeno stejnou technologií, kterou známe z mobilních telefonů. Tento inteligentní plug and play systém snižuje nejen náklady na vzdálený monitoring a programování, ale i na provoz každého svítidla. Použitá technologie umožňuje dálkovou kontrolu svítidel prostřednictvím správcovského webového prohlížeče.

Dle vyjádření ředitele Úřadu pro osvětlení, Eda Ebrahimiana má město LA více jak 75000 km pouličního osvětlení. Nové řešení City Touch umožní dálkové ovládání systému a jednoduchý a přehledný monitoring, který výrazně uspoří finanční prostředky.

Podobné systémy již fungují v 31 zemích, ovšem LA je první město na světě, které spravuje a ovládá jednotlivá svítidla pomocí technologie od společnosti Philips, umožňující připojení svítidel od jakéhokoliv výrobce. Tím se prodlužuje životnost starších LED svítidel a také otevírá možnost jejich kontroly. Systém tak poskytuje detailní obraz světelné síťě s vizualizací a přehlednými grafy, či mapami výkonu. Kombinace chytré sítě a softwarového řešení umožňuje hospodárně spravovat majetek a rovněž zabezpečit jasné světlo ve všech koutech města LA.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (8 hlasováno, průměr: 4.50)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck