LED Waves představili LED bodovku vyráběnou v USA

Tomáš | LED osvětlení,Osvětlení | 18.2.2013

Americké společnost zabývající se výrobou nízkoenergetických zdrojů osvětlení, společnost LED Waves, představila zbrusu novou LED žárovku nesoucí označení LED MR16 California.

Nová 7W LED žárovka  má sloužit jako náhrada za klasické 50W halogenové žárovky, běžně používané jako kontaktní osvětlení nebo v jiných nízkonapěťových aplikacích.

Pozoruhodné na nové MR16 CA je podélný chladič vyrobený z obráběného hliníku, který má dle výrobce mnohem větší účinnost chlazení než klasický odlitek typický pro žárovky ostatních výrobců. Díky tomu světelný zdroj od LED Waves vykazuje mnohem delší životnost, což potvrzuje fakt, že společnost na novou žárovku MR16 poskytuje pětiletou garanci životnosti.

Žárovka MR16 CA je postavena na čipech Cree XLamp XT-E LED, známých pro svou vysokou účinnost, díky kterému nová žárovka poskytuje až 540 lumenů při odstínu světla 3000K (teplá bílá). Výrobce ovšem nabízí i odstíny 4000K (neutrální bílá) a 5000K (denní bílá) s vyzařovacími úhly 25° nebo 40°. Index podání barev (CRI) dosahuje u všech odstínů hodnoty 80.

Nová žárovka MR16 CA patří k novým přírůstkům do rodiny exkluzivních výrobků produkovaných na území USA. V současné době společnost intenzivně pracuje na vývoji úsporné LED náhrady trubicových zářivek v obchodních centrech a průmyslových halách.  Žárovku MR16 California je možno zakoupit za cenu přibližující se zhruba 25 dolarů (500 Kč bez DPH).

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 4.20)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck