LED výstava v duchu umění

Tomáš | LED osvětlení,Osvětlení | 9.9.2015

Britský umělec Bruce Munro zrealizoval již šestou americkou výstavu, nesoucí označení Light in the garden (Světla v zahradě), konající se v Botanické zahradě v Atlantě. Návštěvníci tak mohli celé léto obdivovat 6 fascinujících instalací milionů světelných vláken rozmístěných po celé ploše zahrady.

Umělec považuje světlo za prostředek vyjádření emocí, myšlenek a pocitů. Dle vyjádření výkonného ředitele Mary Pat Mathesona, se zahrada za soumraku promění v nezapomenutelný zážitek, který návštěvníci musejí vidět. Umělec vhodně zakomponoval jeho 4 nejslavnější světové instalace a vložil je do jedinečných prostor zahrady.

Jednou z nejzajímavějších částí je rozmístění 30000 světelných kuliček představujících louku. Dalším pozoruhodným prvkem jsou barevně osvětlení plastové láhve, vyskládané do 69 věží o výšce 2 metrů. Tyto věže mění barevné osvětlení v závislosti na doprovodné hudbě. Umělec rovněž velmi působivě osvětlil původní kopulové skleníky, které rovněž osázel plastovými láhvemi s integrovanými světelnými vlákny a vytvořil z nich fascinující světelnou podívanou. Na obě dvě instalace bylo potřeba 7050 recyklovaných plastových lahví.

Nepřehlédnutelným prvkem je také světelná instalace tzv. Swing Low, speciálního houpačkového osvětlení nad Fern Dell fontánou, vytvořené z obrovských světelných koulí obalených akrylem, které komplexně budí dojem dominantního světelného kyvadla.

Zdroj: ledinsinde.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (6 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck