LED osvětlení šetrné k želvám

Tomáš | LED osvětlení,Osvětlení,Věda | 28.6.2013

Společnost Dasal Architectural Lighting představila nové venkovní LED osvětlení, certifikované ochranou komisí Florida Fish and Wildlife, dle programu Wildlife Friendly Lighting (světelný program přívětivý k zvěři a rostlinstvu).

Jasně zářící světla mohou odlákat čerstvě narozená mláďata želv od nutné cesty k moři, a tak mohou snadno zapříčinit jejich úmrtí kvůli dehydrataci. Nevhodné pobřežní osvětlení také odrazuje starší želvy k  příchodu na břeh a kladení nových vajec.

Nové LED produkty společnosti Dasal Lighting zabraňují zbytečnému rozptylu a oslnění světla, vyzařují jantarově žlutou barvu s dominantní vlnovou délkou 588 nm, která je požadována regulačními úřady, protože v této oblasti vlnových délek jsou želvy na světlo nejméně citlivé.

Nové osvětlení bude montováno převážně pod střechy komerčních budov a soukromých rezidencí ležící v blízkosti oceánu, hlavně v oblasti  jihovýchodního pobřeží Spojených států, kde je registrován největší výskyt hnízdišť různých druhů želv.

Oba nové produkty nesoucí označení Aqua Amber (kruhový typ) a Nemo Amber (čtvercový typ) dodávají 290 lm při spotřebě 16W. Výrobce nabízí širokou škálu různých barevných provedení ozdobných okrajů svítidel, například: bílé, černé, bronzové, chromové nebo stříbrné provedení. Životnost svítidel se pohybuje okolo 50 000 hodin.

Dle vyjádření Karen Shudes, specialistky na želví osvětlení, je v ohrožení až 90% želv, proto velmi oceňuje společnosti, které zaměřují oblast vývoje nového osvětlení k pomoci vyřešit problém přívětivého osvětlení pro živočichy v pobřežních oblastech.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck