LED osvětlení může zlepšit zážitek z jízdy

Tomáš | LED osvětlení,Osvětlení | 31.8.2012

Dle výzkumu společnosti Hella a Hamburské univerzity bylo zjištěno, že různé barvy osvětlení interiérů vozidel mají významný dopad na pohodlí a emoční pohodu řidiče a pasažérů.

Nový výzkum navazuje na práci vědce Roberta Gerarda, který v roce 1958 dokončil výzkum o vlivu barev na člověka. Z jeho práce vyplývá, že například červená barva způsobuje u člověka zvýšený krevní tlak, rychlejší dýchání a zvýšený tep. Naproti tomu barvy jako zelená a modrá člověka uklidňují a vyvolávají vnitřní pohodu.

Podle slov hlavního inženýra společnosti Hella, Herbert Wambsgansse, bude LED osvětlení interiéru tvořit úplně novou kapitolu v následujících 5 letech. Interiér vozu bude s použitím LED technologií zvyšovat komfort z jízdy a také bude pozitivně působit na nervovou soustavu řidiče. Nový směr v osvětlení interiéru přivítají hlavně profesionální řidiči, kteří tráví několik hodin času v uzavřeném prostoru vozidel.

Budoucí vývoj LED osvětlení vozidel nebude mít jenom pozitivní přínos v komfortu jízdy a úspoře energie, ale také díky svým vlastnostem otevírá nové možnosti designérům vozidel, kteří mohou díky využití barevné technologie RGB vytvořit celou barevnou škálu, která může být užita pro zvýšení exkluzivity vozů a vytvoření nových, dosud nevídaných designových prvků interiérů.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (6 hlasováno, průměr: 4.17)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck