Kampus osvětlený chytrou LED sítí

Tomáš | LED osvětlení,Osvětlení | 16.2.2016

Společnost Philips, přední výrobce osvětlovací techniky, představila novou instalaci chytrého vnitřního osvětlení, řízeného pomocí PoE (power over ethernet), v nově otevřené části univerzitním kampusu Clemsonské University, nesoucí označení Watt Family Innovation.

Systém PoE sbírá a vyhodnocuje historická a okamžitá data o provozu jednotlivých svítidel a tím sleduje kdy je daná místnost osvětlená. Díky těmto senzorům vytíženosti je světlo automaticky zapínáno a vypínáno, a tím dochází ke značným úsporám elektrické energie. Celý systém může být kontrolován skrze řídící počítač, či tablet nebo chytrý telefon.

Dle vyjádření generální ředitelky společnosti Philips US, Amy Huntington, patří Clemsonská univerzita k prvním školám v USA, která vede své studenty k efektivnímu využívání přírodních zdrojů, které může mít celospolečenský efekt.

Watt Family Innovation center bylo také osazeno 45000 barevnými LED – Philips iColor Flex LMX gen2, které kryjí fasádu budovy. Díky této technologii může budova například motivovat studenty pomocí různých barevných zpráv, promítnutých na fasádě.

Dle vyjádření Dr. Charlese Watta, absolventa Clemsonské univerzity a ekonomického ředitele Watt Family Innovation center, je spolupráce se společností Philips velmi plodná a ukazuje směr budoucnosti osvětlovací technologie uvnitř budov.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck