GE LED nahradí klasickou 100W žárovku

Tomáš | LED osvětlení,Osvětlení | 23.7.2014

Společnost GE Lighting dosáhla mimořádného úspěchu u své A řady ENERGY STAR® LED náhrady klasické 100W žárovky. Ta dosáhla vysoké účinnosti 100lm/W, což ji řadí k nejefektivnějším LED ekvivalentům klasických žárovek v rámci odvětví.

Dle vyjádření produktového manažera společnosti GE LED, Linda Pastora, LED náhrada vyzařuje stejné měkké bílé světlo, umožňuje stmívání a další vlastnosti, na které jsou spotřebitelé zvyklí u běžných žárovek. Výrobce uvádí, že by měla životnost žárovky dosahovat více jak 22 let (při průměrném tříhodinovém denním provozu).

Světelný tok LED žárovky dosahuje hodnoty až 1600 lumenů při indexu podání barev 80 a teplotě chromatičnosti 3000 K.

Společnost GE představila svoji první LED náhradu 100W žárovky již v roce 2012, kdy odvodu tepla napomáhalo nucené proudění vzduchu produkované kmitající membránou (alternativa k ventilátoru). Ta byla v současnosti nahrazena výrazným žebrováním, které vykazuje větší účinnost.

Díky posunu ve vývoji LED technologií mohou uživatelé dosáhnout reálných tisícových úspor za elektrickou energii během dlouhodobé životnosti zařízení. Pozitivem jsou také neustále klesající pořizovací ceny dané technologie, vlivem zvyšující se konkurence a nezadržitelného technologického pokroku. Koncovou cenu tohoto produktu ovšem GE ve své tiskové zprávě neuvádí.

Zdroj: led-professional.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (9 hlasováno, průměr: 4.56)
Loading...

2 komentáře »

  1. Jak je to s počtem sepnuti a vypnuti které tyto led žárovky vydrží? U většiny dnešních led žárovek čtu že mají životnost 25000 sepnutí. To se mi zdá strašně málo! Já měl za to že ledkám počet sepnutí prakticky nesnižuje jejich životnost.

    Comment by David — 4.9.2014 @ 11:07

  2. LEDkám samotným skutečně zapínání a vypínání nevadí. Můžete je zapnout a vypnout třeba miliardkrát. Jenže v každé LED žárovce je i nějaká napájecí elektronika a ta bohužel takovou životnost nemá. Ale 25000 sepnutí zase tak málo není. Kdyby jste tu žárovku zapínal 10x denně, tak by měla vydržet 7 let…

    Comment by jirik — 1.10.2014 @ 9:49

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck