Firmy šetří náklady díky přechodu na LED osvětlení

honza | LED osvětlení | 5.12.2008

osvetleni1.jpgLED jsou známé svou dlouhou životností a vysokou efektivitou. Toho si nyní stále častěji všímají i firmy, které se snaží šetřit náklady na osvětlení svých prostorů.

Například americká společnost Harrah’s Rincon, provozující kasino a hotel, se rozhodla k přechodu na LED osvětlení, od kterého si slibuje ušetření až 200 000$ ročně na nákladech za elektrickou energii. Vyměněny byly všechny žárovky v podhledech, na schodištích i venkovní osvětlení.

Náklady na samotnou výměnu nepřesáhly 362 000$, takže předpokládaná návratnost investice jsou necelé dva roky. Výměna se týkala celkem 7735 svítidel. Padesáti wattové MR16 žárovky na schodištích byly nahrazeny 8W LED,  90W žárovky v podhledech byly nahrazeny 13W LED svítidly a 3850 venkovních 10W žárovek bylo nahrazeno stejným počtem LED s příkonem 1,2W.

osvetleni4.jpgPro podobný krok se stále častěji rozhodují i české firmy. Jednou z nich je i pražská společnost AsisImport, která ve svých kancelářských a skladovacích prostorech kompletně přešla na LED osvětlení.

osvetleni3.jpgPoužitá LED svítidla mají teplotu chromatičnosti 5500-6000K a jejich spotřeba a světelný tok sahá od 9W/450lm po 120W/6600 lumenů. Oproti žárovkovým a zářivkovým zdrojům společnost kalkuluje s minimálně 50% úsporou elektrické energie. Na LED si kromě nízké spotřeby a dlouhé životnosti cení okamžitého náběhu na plný výkon a minimálního dopadu častého zapínání na životnost světelného zdroje.

Zdroj: Ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (7 hlasováno, průměr: 4.14)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck