Dr. Nakamura a jeho názory na budoucnost LED

Tomáš | LED osvětlení,Osvětlení | 29.3.2016

Dr. Shuji Nakamura, jeden z členů týmu vynálezců modré LED a držitel Nobelovy ceny za její objev, se na nedávné londýnské výstavě LuxLive, vyjádřil o budoucnosti LED světelné technologie.

Dle pohledu Dr. Nakamury bude budoucnost světelné techniky patřit laserovým LED, které překonají klasickou LED technologii. Nositel Nobelovy ceny spatřuje hlavní výhodu v unikátních výkonnostních parametrech – vlnových délek a světelném výstupu. Ten údajně lehce strčí do kapsy LED, OLED a další používané světelné zdroje.

Mimo to je výkon laserových zdrojů dobře škálovatelný, tzn. dle tvrzení Dr. Nakamury nedochází k efektu, kdy se zvyšujícím příkonem klesá LED účinnost. Polovodičové laserové zdroje mají rovněž všechny benefity LED technologie, kvalitní směrový výstup, vysokou efektivnost lm/W a dlouhou životnost.

Laserová technologie je již v současnosti využívaná v automobilovém průmyslu, jelikož dosvit tohoto typu světlometů může být výrazně lepší než u tradičních typů.

Výrobou a vývojem této technologie se v současné době intenzivně zabývá společnost SoraaLaser’s, kterou založil právě. Dr. Nakamura. Závěrem dodává, že LED laser technologie představuje obrovský potenciál v různých odvětvích od nemocnic, obchodních řetězců až po již zmíněný automobilový průmysl.

Zdroj: luxerview.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (6 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck