Chytré osvětlovací systémy

Tomáš | LED osvětlení,Osvětlení | 10.5.2016

Čínská společnost Nanya Photonics and luminaire manufacturer China Electric, rovněž známá pod názvem TOA lighting, představila na nedávné taiwanské exhibici TILS 2016,  chytrý systém osvětlení nemocnic.

Tato nová osvětlovací síť již je v provozu v jedné z tchajwanských nemocnic (Taipei Chang Gung Memorial Hospital). Víceúčelový osvětlovací systém je osazen reproduktory, které pomocí jednoduchého spárování WIFI s chytrým telefonem či tabletem, dokážou reprodukovat oblíbenou hudbu pacienta. Mimo to lze osvětlení stejným způsobem nastavit podle aktuálních potřeb. Pacient si tak může nastavit barvu osvětlení, intenzitu a jas světla, dle aktuální polohy slunce. Osvětlení je speciálně koncipováno tak, aby neoslňovalo uživatele.

Další zajímavou novinkou společnosti TOA lighting je chytrá pouliční lampa vybavená sledovacím zařízením, tzv. rybím okem, které je schopno sledovat pohyb a ten analyzovat. Svítidlo tak může sloužit jako jednoduchá bezpečnostní kamera pro nouzové situace. V současné době probíhají intenzivní jednání o instalaci těchto světel do významných křižovatek a dopravních uzlů po území Tchajwanu.

Na výstavě TILS 2016 byla představena budoucnost osvětlovací techniky, která se zaměřuje na chytré osvětlení, plně ovládatelné pomocí spárovatelných mobilních zařízení.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (4 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck