Central Park v New Yorku září novým LED osvětlením

Tomáš | LED osvětlení,Osvětlení | 19.11.2012

Obor dopravy města New York nedávno dokončil instalaci 1588 nových LED svítidel podél zpevněných cest a travnatých ploch v Manhattonském Central Parku. Nové svítidla pocházejí od společnosti Spring City Electrical a jsou osazeny výkonnými LED Cree XLamp ® XP-G s životností dosahující až 75 000 hodin svícení.

Podle odhadů úředníků z oboru dopravy instalace nových LED svítidel sníží spotřebu energie zhruba o 62% a sníží roční náklady na údržbu o 30 000 dolarů (600 000 Kč) ve srovnání s dříve používanými metal-halidovými výbojkami.

Na projektu LED osvětlení v Central Parku se podílelo i americké ministerstvo energetiky, které chtělo na známém parku demonstrovat novou LED technologii, která má potenciál na zlepšení životního prostředí a zároveň snižuje náklady na provoz.

Podle slov Jamese Brodricka, manažera projektu, bylo nejdůležitějším problémem správné nastavení vzdáleností  a intenzity osvětlení ve vertikálním i horizontálním směru, které je pro optimální osvětlení parků velmi důležité. Po důkladném výpočtu byly zvoleny litinové sloupy nesoucí LED osvětlení o výšce 9 stop (2,75 metru), rozmístěné zhruba 80 stop (24 metrů) od sebe podél zpevněných cest pro pěší.

Dle vyjádření Chrise Rosfeldera, manažera dodavatelské společnosti LED, Spring City Electrical, panuje s novým LED osvětlením všeobecná spokojenost. Hlavní pozitivum přisuzuje spolupráci se společnosti Heatron, která nové LED osvětlení projektovala a zároveň hrála klíčovou roli v hladkém dokončení projektu.

Zdroj: cree.com

 

 

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (5 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

1 komentář »

  1. Je toto LED osvětlení méně energeticky náročné než sodíková výbojka? Někde jsem četl, že ta má účinnost cca 180 lm/watt . to asi tohle LED mít nebude, nebo má větší?

    Ještě poznámka, co se týče životnosti sodíkové výbojky.. bydlím v ulici už asi 12 let a za tu dobu se tu ani jedna neměnila a světla už svítí podle propočtu 35 tisíc hodin. Jak to tedy je s životností LED a s životností sodíkových výbojek?

    Comment by Jirka — 20.11.2012 @ 16:34

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck