C3 představuje inovativní LED osvětlení školních tříd

Tomáš | LED osvětlení,Osvětlení | 17.4.2015

Americká společnost C3 Lighting Solutions vyvinula pokročilý systém osvětlení školních tříd, který pomocí světelné adaptability prostředí pomáhá zlepšit efektivnost učení.

Dle vyjádření manažera společnosti C3 Lighting, Ricka Farrella, nové osvětlení může docílit snížení chybovosti o neuvěřitelných 45% a zvýšit rychlost čtení až o 35%.

Celý systém je vybaven kontrolním mikroprocesorem, touch-padem pro možnost přizpůsobení intenzity a barvy osvětlení v místnosti, vysoce efektivním LED svítidlem, bateriovým záložním zdrojem, denním senzorem pro snížení energetické náročnosti a senzorem využití energie. Osvětlení rovněž splňuje vysoké nároky na zabezpečení proti požáru.

Systém pracuje na základě úpravy úpravy teploty chromatičnosti a intenzitě osvětlení v místnosti, které může jednoduše regulovat učitel dle aktuálních aktivit a potřeb. Systém nabízí volbu hned z několika přednastavených režimů. Standardní režim pro běžnou výukovou činnost, koncentrační režim pro testy a zkoušení, dále režim “energie” pro rychlé nastartování mozku po obědě, režim “Relax” pro uklidnění hyperaktivity a  tzv. “AV” mód pro audiovizuální prezentace.

Provedené evropská studie údajně potvrdily pozitivní účinky na snížení chybovosti u žáků v místnostech s přizpůsobivým osvětlením a rovněž celkové výrazné snížení hyperaktivity žáků až o 76%.

Zdroj: ledinside.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (8 hlasováno, průměr: 4.50)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck