Britská policie pokutovala 300 neosvětlených cyklistů během 3 hodin

vlasta | LED osvětlení | 18.11.2014

Cyklosvětlo BC30Originální způsob osvěty mezi cyklisty zvolili policisté v britském Oxfordu. Při akci zaměřené na předpisové vybavení kol světly obdrželo během pouhých tří hodin téměř 300 cyklistů pokutový bloček na 50 liber (přibližně 1.800 Kč).

Všichni ovšem zároveň dostali možnost, jak se placení pokuty vyhnout. Stačilo, aby do sedmi dnů na policii přinesli účet dokazující, že si na kolo zakoupili náležité světelné vybavení. Termín akce na konci října nevybrala policie náhodou, řada cyklistů se pustila do zšeřelých ulic města po změně času z letního na astronomický. Po začátku nového akademického roku se navíc na průzkum svého studentského města vypravila na kolech řada nových studentů.

Policejní akce měla spíše preventivní než represivní charakter a dle mluvčí oxfordské policie se bude ve městě pravidelně opakovat.

Zdroj: Road.cc

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (6 hlasováno, průměr: 4.67)
Loading...

2 komentáře »

  1. Dobrý den slyšel jsem že Fenix začal vyrábět novinku tohoto světla můžete mi poslat kdy bude tato novinka asi na trhu dekuji Borovička mam o ni velky zájem

    Comment by Borovička — 20.11.2014 @ 19:11

  2. Na novinkách výrobce neustále pracuje a pokud nemáte na mysli model Fenix BC20, který výrobce uvedl na trhu v listopadu, tak do konce letošního roku další nové cyklosvítilny nebudou.

    Comment by vlasta — 20.11.2014 @ 20:03

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck