Americká společnost připravuje LED žárovku s chlazením kapalinou

marek | LED osvětlení,Věda | 13.6.2011

Firma Switch Lighting vyvinula LED žárovky fungující na bázi chlazení inertní kapalinou. LED žárovka by díky této technologii měla zajistit lepší chlazení světelných diod a tím umožnit jejich vyšší příkon. Je designovaná tak, že uvnitř baňky jsou na kovových žebrech připevněny světelné diody a ty jsou obklopeny chladicí kapalinou, která rozvede odpadní teplo do celého povrchu žárovky.

Brett Sharenow, který má ve firmě Switch Lighting celý projekt na starosti, porovnával novou LED žárovku s úspornou LED žárovkou Phillips o příkonu 12W. Zatímco žárovka od Phillipsu vydává světelný tok 830 lm (ekvivalent 60W klasické žárovky), nová kapalinou chlazená LED žárovka s příkonem 16W dosahuje hodnoty až 1150 lm (ekvivalent 75W klasické žárovky).

Žárovky od Switch Lighting vydávají světlo s teplotu chromatičnosti 2750K a indexem podání barev 85, což je odstín světla velmi podobný klasické žárovce. Jako hlavní nevýhoda nové kapalinou chlazené LED žárovky může být větší výrobní náročnost a tím pádem vyšší cena.

Nové LED žárovky byly poprvé představeny na veletrhu Lightfair International ve Filadelfii. Zde výrobce zároveň představil i diodové žárovky se světelným výkonem ekvivalentním klasickým žárovkám s příkonem  60W a 40W. Začátek prodeje nového produktu se plánuje na čtvrtý kvartál roku 2011.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (6 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck