Afrika by mohla ušetřit 10 miliard dolarů díky LED

Tomáš | LED osvětlení,Osvětlení | 13.8.2012

Nedávná studie provedená společností Philips odhaduje, že v Africe by se mohlo přechodem na LED osvětlení ušetřit až 10 miliard amerických dolarů ročně. Výzkum také předpokládá vyřešení nespolehlivého pouličního osvětlení výměnou za solární panely, které by díky klimatickým podmínkám Afriky měly vysokou účinnost. Přechod na LED osvětlení by neměl pouze ekonomický dopad, ale také ekologický. Díky použití LED by nebylo do ovzduší vypouštěno až 50 miliónů tun oxidu uhličitého ročně.

Nick Kelso, manažer komunikace společnosti Philips Afrika, dodal, že LED řešení, v kombinaci s nejnovějším vývojem baterií a solárních panelů, může poskytnout praktické a udržitelné světlo pro více jak 600 milionů Afričanů, kteří v současnosti žijí bez elektřiny. Nové LED pouliční lampy se přitom už na africkém kontinentu začínají objevovat, prvními vlaštovkami jsou země Maroko, Ghana a Nigérie, které prostřednictvím společnosti Solar Ghen2, začaly instalovat úsporné solární LED lampy na místo zastaralého pouličního osvětlení.

Společnost Philips předpovídá, že do roku 2020 bude více jak 75% světového trhu založeno na LED technologiích a přechod na plné LED osvětlení by mohl poskytnout až 40% úsporu energie vynakládanou na osvětlení.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (7 hlasováno, průměr: 4.43)
Loading...

1 komentář »

  1. Hm, je to pěkné, je to moderní. Ale kdo to zaplatí? A kdo to bude hlídat?

    Comment by Josef — 13.8.2012 @ 8:00

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck