Acriche LED ozdobí noční Petrohrad

jirik | LED osvětlení | 23.2.2009

svetelna dioda led acricheKorejská společnost Seoul Semiconductors (SSC) oznámila, že její Acriche LED budou použity na venkovní dekorativní osvětlení Senator business centra v Petrohradu.

Acriche LED se proti běžným LED odlišují tím, že mohou být napájeny přímo střídavým proudem bez nutnosti použití elektronického měniče. Díky tomu se eliminuje jeden potenciálně nespolehlivý prvek ve svítidle a rovněž se ušetří ztráty na měniči.

ssc acriche led ruskoNa venkovní osvětlení budovy bude použito celkem 3000 kusů Acriche LED, které nahradí stávající svítidla vybavená zářivkami. Hlavní důvod k přechodu na LED osvětlení je předpokládaná až trojnásobně delší životnost.

Důležitý faktor je i dobrá funkce LED za nízkých teplot. Při teplotách pod -10°C, které jsou v Petrohradě běžné, zářivkám výrazně klesá světelný tok i životnost. Zatímco LED za těchto teplot fungují bez problémů a účinnost jim naopak stoupá.

Po výměně se počítá nejen s ušetřením nákladů na údržbu, ale i se snížením nákladů na elektrickou energii. Zářivková svítidla s příkonem 36W budou nahrazena LED svítidly s příkonem 20W aniž by došlo ke snížení kvality osvětlení.

Zdroj: Flashlightnews.org

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (6 hlasováno, průměr: 4.83)
Loading...

4 komentáře »

 1. Osvetlujú aj nejaké kórejské múzeum:
  http://www.ledsmagazine.com/news/6/1/25 :)

  BTW: Nedajú sa už niekde kúpiť?

  Comment by dizi — 23.2.2009 @ 18:40

 2. Taky aby ne, když výrobce je z koreje:) U nás je distribuuje official.cz

  Comment by jirik — 23.2.2009 @ 19:10

 3. Já objednal minulý týden pět kousků teple bílé na dobírku na acriche.cz a za dva dny byly doma. Těch pět kousků mi v pohodě i s rezervou osvětlí celý obývák a měřená spotřeba rovných 18 watů. :)

  Comment by Standa — 4.3.2009 @ 13:21

 4. Já jsem si jich v lednu nabastlil do původních svítidel ve svém domě celkem 36. Spotřeba osvěltení při zapnutí všech světel mi klesla z nějakých 1360W před výměnou na měřených 129W po výměně. Pořizovací náklady sice dost vysoké, ale počítaná návratnost 2,5 roku. V porovnání se solárkem, které se mi bude vracet téměř 12 let, ale výhodná investice. :-)

  Comment by Jarda — 16.6.2009 @ 16:00

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck