Čína plánuje zákaz klasických žárovek

marek | Jiné osvětlení,Osvětlení | 16.11.2011

Pamatujete si na dobu, kdy se v ČR schválil zákaz klasických žárovek a v obchodech byli k vidění téměř fanatičtí zákazníci nakupující stovky žárovek do zásoby? Podobná situace se možná objeví i v Číně, kde se taktéž rozhodli postupně zakázat prodej klasických žárovek.

Zákaz klasických žárovek je trendem, který již pohlcuje téměř celý svět a je bezesporu reakcí na snahy o ekologičtější chování lidstva. Jako první přestaly s prodejem klasických žárovek v roce 2005 Brazílie a Venezuela. EU, Švýcarsko a Austrálie se přidaly v roce 2009. Čína se tak nyní zařazuje po bok Argentiny, Ruska a Kanady, kde taktéž plánují přechod na úspornější světelné zdroje během roku 2012.

Zákaz klasických žárovek bude mít v Číně tři fáze. Nejprve se nebudou smět prodávat 100W žárovky od 1. října roku 2012. O dva roky později poté vejde v platnost zákaz prodeje 60W klasických žárovek a v roce 2016 dojde i na 15W žárovky.

Číňané zdůvodňují své rozhodnutí snahou o ušetření energií, snížení produkce emisí a zpomalení klimatických změn. Přístup Číny je vskutku významným v rámci celosvětových ekologických snah, jelikož Čína je největším celosvětovým producentem všech druhů žárovek. Výroba se pohybuje okolo 3,8 miliard žárovek ročně, z čehož milion se prodá právě v Číně.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (10 hlasováno, průměr: 4.20)
Loading...

1 komentář »

  1. Skor miliardu ako milion sa preda v cine :)

    Comment by Iggi — 29.5.2012 @ 17:09

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck