Analýza trhu s OLED osvětlením

Tomáš | Osvětlení,Zajímavé využití OLED | 13.2.2013

Americká nezávislá konzultační společnost ElectroniCast Consultants, zaměřená na analyzování a strategické plánování technologického vývoje v různých odvětvích, představila její prognózu světové spotřeby OLED (organických světelných diod) v běžných světelných aplikacích.

Dle prognostické zprávy světové spotřeby, dosáhl prodej OLED v roce 2012 (pouze) 34,8 miliónů dolarů (tedy asi 700 miliónů Kč), dle předpokladů však dojde v následujících letech k prudkému růstu a v roce 2022 budou celosvětové tržby dosahovat neuvěřitelných 5,3 miliardy dolarů (tedy asi 106 mld. Kč). Data uvedená ve studii nejsou kumulativní, odkazují pouze na spotřebu v příslušný rok.

Zpráva o vývoji OLED dále uvádí, že se bude průměrná prodejní cena rapidně snižovat v závislosti na růstu konkurence nabízených produktů na trhu a také díky zvýšení efektivnosti výroby a snížení výrobních nákladů. Společnost ElectroniCast Consultants je ovšem značně skeptická ke snížení cen pro tento rok, dle předpovědi bude cenová politika pro rok 2013 obdobná jako pro rok 2012 a rozdíly budou jen nepatrné.

Dle dodatku analýzy bude vývoj a instalace osvětlení směřovat mimo zaběhnuté “klasické žárovky”, díky novým technologiím a otevíraní nových možností budou světelné panely integrovány do různých míst, které prozatím byly k vidění jen ve sci-fi filmech, například nástěnné světelné tapety, světla integrována v různých částech nábytku nebo podlahové nášlapné osvětlení a mnoho dalších doposud zatím nepředstavitelných možností.

Zdroj: ledsmagazine.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (2 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck