Reklama

 

Čína zakázala laserová ukazovátka kvůli demonstracím v Hong Kongu

Tomáš | Lasery | 20.11.2019

Hong Kong vydal zákaz dovozu a prodeje laserových ukazovátek po testech, které prokázaly jejich nebezpečnost. Kapesní lasery byly součástí nedávných protivládních protestů, kdy je demonstranti směrovali na policisty, policejní stanice a vládní zařízení. Přestože tzv. “gadgety” nejsou zakázány, policie uvedla, že podle hongkonského práva mohou být laserové ukazovátka považovány za zbraně, pokud jsou použity nebo určeny k použití při útoku.

Celní a spotřební oddělení sice tvrdí, že zákaz prodeje nesouvisí s protesty, jelikož jeho testování započalo 3 měsíce před vypuknutím nepokojů, ale časová souslednost zákazu zřejmě není náhodná. Hloubková kontrola byla nařízena po zkušebním nákupu, kdy laserovému ukazovátku chyběly bezpečnostní varování ve dvoujazyčné mutaci. Kontrola pak zjistila, že výrobek nemá požadované bezpečnostní zařízení a není oficiálně pojmenován. Často šlo na tržnicích v Číně i Hong Kongu zakoupit i extrémně výkonné přenosné lasery se zářivým tokem vyšším než 1000 mW.

Celní orgány varovaly uživatele, aby se vyhnuly očnímu kontaktu se světlem vyzařovaným laserovým ukazovátkem. Vyzařovaný paprsek může uživatelům způsobit vážné zranění očí či kůže.

Zdroj: scmp.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (2 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck