Nová pátrací svítilna Fenix LR40R V2.0 už dosvítí téměř kilometr daleko

David Ruth | LED svítilny,O nás,Svítilny | 7.6.2023

Po čtyřech letech jsme se dočkali aktualizované svítilny Fenix LR40R V2.0. První verze této pátrací svítilny byla se svým světelným tokem 12 000 lumenů zcela prvním výrobkem firmy Fenixlight, který překonal pomyslnou desetitisícovou hranici. Její nástupkyně V2.0 nyní zvedla laťku ještě výše. Dokáže zazářit ohromným světelným tokem 15 000 lumenů do vzdálenosti až 900 metrů. A zlepšila se i výdrž baterie.

Co stojí za tak vysokým výkonem? Jedna prémiová LED Luminus SFT-70 v samotném středovém reflektoru, kterou doplňuje dalších šestnáct LED Lumileds HL2X rozestavěných v kruhu kolem něj. Napájení zajišťuje vestavěný „battery pack“ složený ze tří Li-ion článků s kapacitou 5000 mAh, celkem tedy poskytuje štědrou kapacitu 15 000 mAh. Při maximálním výkonu zvládne napájet svítilnu 2,5 hodiny, při zcela nejnižším i 7 dní.

Akumulátor se nabíjí s pomocí vestavěného USB C portu na boku svítilny. Naplno je možné tuto extrémně výkonnou svítilnu nabít už za 4 hodiny. Vzhledem k ohromné kapacitě akumulátoru se projektanti z Fenixu rozhodli nabídnout uživatelům možnost používat svítilnu i jako nouzovou powerbanku pro jiná zařízení.

U svítilen obecně platí, že čím širší je kužel světla, tím kratší je pak délka dosvitu. Výrobci pak většinou musí upřednostnit jednu z těchto veličin na úkor té druhé. Protože se však u pátrací svítilny může dle proměnlivých okolností hodit obojí, rozhodli se ve Fenixu pro kompromisní řešení. Uživatel může volit mezi dálkovým kuželem, širokým kuželem, nebo kombinací obojího – všechny v různých intenzitách svícení. Celkem tak svítilna nabízí 16 režimů svitu, včetně stroboskopu a blikání SOS.

Ve své kategorii a s ohledem ke svému výkonu je Fenix LR40R V2.0 relativně kompaktní. I s akumulátory váží 843 g a na délku měří 17,5 cm. Tělo svítilny se svým průměrem 5,5 cm se pohodlně vejde do dlaně, rozšířená hlava svítilny má 8,2 cm. Ochrana IP68 zaručuje voděodolnost, letecký tvrzený hliník zase odolnost při pádu z jednoho metru. Její cena je 7999 Kč.

Zdroj: kronium.cz, fenixlight.com

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1 hlasováno, průměr: 5.00)
Loading...

Žádné komentáře »

Zatím žádné komentáře.

RSS feed for comments on this post.

Zanechat komentář

O nás | Vydáváno s pomocí ARIGA s.r.o. | Powered by WordPress | Theme by Roy Tanck